digitálny magazín o technike, cestovaní, autách, knihách, filmoch...

Kodak IM5 - prvý pokus známeho výrobcu

Spoločnosť Kodak ešte pred pár rokmi čelila hrozbe bankrotu a bola nútená pristúpiť k veľkej reštrukturalizácii. Na tohtoročnom veľtrhu CES v Las Vegas teraz predstavila prvý smartfón so svojím logom.
Očakávame, že fotoaparát Kodaku IM5 by mohol ponúkať veľmi dobré výsledky, za ktoré by sa známa značka nemusela hanbiť. Skrýva veľmi sľubný 13-megapixelový snímač, LED blesk a softvér pre okamžitú úpravu, tlač či zdieľanie fotografií na sociálne siete, no zvyšok výbavy radí smartfón skôr do strednej triedy. Päťpalcový displej dostal HD rozlíšenie a o chod Androidu 4.4 KitKat s prisľúbenou aktualizáciou na verziu 5.0 Lollipop sa postará osemjadrový procesor s taktovacou frekvenciou 1,7 GHz. Samozrejmosťou bude slot na microSD karty (s maximálnou kapacitou 32 GB), rozširujúci len 8 GB vnútorné úložisko. Všetko doplní 1 GB RAM.

Predný fotoaparát bude mať 5 Mpix rozlíšenie. Kodak IM5 dostane vlastnú grafickú nadstavbu a okrem Google Play aj samostatný obchod s ručne vybranými aplikáciami. Novinka podporujúca dual SIM režim bude dostupná aj v Európe, kde by sa už na konci prvého štvrťroka 2015 mala začať predávať v čiernej i bielej farbe za príjemnú cenu 229 eur. Hneď potom sa pravdepodobne dočkáme aj zverejnenia rozmerov smartfónu a ďalších podrobností, napríklad o kapacite batérie.

Zdroj: Fony.sk.
17
Január
2015