digitálny magazín o technike, cestovaní, autách, knihách, filmoch...

LG G Flex 2 - zahnutie mu vydržalo

Podľa očakávania predstavilo LG na CES 2015 v Las Vegas nástupcu svojho smartfónu so zakriveným displejom a samoregeneračnou vrstvou na zadnom kryte.
Čas opravy sa skrátil z približne troch minút na desať sekúnd. P-OLED displej sa zo šiestich palcov zmenšil na príjemnejších 5,5". Rozlíšenie však narástlo na Full HD (1 080 x 1 920 bodov) a displej bude chránený odolným sklíčkom DuraGuard. Novinka dostala aj výkonný 64-bitový procesor Qualcomm Snapdragon 810 s ôsmimi jadrami, kde každé je taktované na 2,0 GHz. Operačná pamäť RAM má stále 2 GB a vnútorný úložný priestor bude dostupný v dvoch veľkostiach: 16 GB a 32 GB, rozšíriteľných microSD kartami až do neuveriteľnej veľkosti 2 TB.

Vylepšenia sa dočkal aj fotoaparát. Pribudlo laserové zaostrovanie, známe z vlajkovej lode G3 a optická stabilizácia obrazu. Funkcia Gesture Shot uľahčí zhotovenie autoportrétu jednoduchým gestom až do vzdialenosti 1,5 metra. Gestom si môžete aj snímku skontrolovať. Vo výbave nechýba podpora rýchlej dátovej siete HSPA+, LTE, Wi-Fi, GPS, Glonass, Bluetooth 4.1, NFC či 3,5 mm jack. Kapacita batérie bude 3 000 mAh a na 50 % kapacity sa dosiahnete už po 40 minútach nabíjania. LG G Flex 2 bude koncom mesiaca dostupné na domácom kórejskom trhu, neskôr sa jeho predaj rozšíri do ďalších krajín. Oficiálna cena zatiaľ zverejnená nebola.

Zdroj: Fony.sk.
5
Január
2015